Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Tomáš L napsal(a):

Je to divné, zrušili Santorini, Mykonos, Rhodos, Heraklion, Thessaloniki, Atheny, Mallorcu, Malagu, Alicante, Castellon, Gran Canaria, Maltu, Olbii, Porto, Lisabon, Marrakesh, Miláno. 

Buď dělají změny skrz letní letový řád a ještě to nemají v systému zadané a nebo že by rušili základnu ve Vídni?

 

Taky nám zrušili let z Malty, dám tomu ještě pár dní, ale moc alternativ tam momentálně nemáme. 😳

0 Citovat

Mě Gran Canarii přehodili o pár hodin, ale zatím nic drastického 

0 Citovat

@lukas_cz Pozeram "Canceled" Kukes z 25. feb a dnes uz je to zase v systeme, takze asi len cakat.

0 Citovat

Já mám momentálně s Wizzem 6 zpáteček. Všechny zrušeny či posunuty. S touto společností jsem definitivně skončil. Dnes poslední platná  letenka na Gran Canariii  posunuta o den tam i zpět. 

0 Citovat

Niemandos.. tak já jsem s něma skončil už před dvěma roky. Možná to tento rok pochopí více lidí. Opravdu nepochopím, jak někdo může vytrvale měnit plány několikrát měsíčně.

0 Citovat

Ja jsem ani nezacala🙏, vzdyt to delali vzdycky.

0 Citovat

Tohle je i velká výhoda. Koupíš bez flexu a do odletu ti to několikrát změní. Jakmile to změní, nic nepotvrzuji a čekám s tím do pár dní před odletem. Loni a předloni jsem tak s nimi měl prakticky všechny letenky plně flexibilní.

Pak řeším, jestli se mi chce, jsou potřeba testy nebo jestli nechci jindy či jinam.

Samozřejmě, že pokud člověk tam vysloveně potřebuje a v konkrétní termín, tak to naštve. Od pandemie taky nekupuji jednosměrky.

1 Citovat

Tak já jsem s nimi taky skončil dávno, ale bohužel tam mám nějaký kredit, který musím vyčerpat.

0 Citovat

Tak vzhledem ke stoupající ceně ropy, bude zázrak, jestli na podzim budeme někam létat. Připravme se na turbulence a tyto změny jsou jen předzvěstí.

0 Citovat

Na Wizz jsem taky zanevřel. Ze 3 zpátečních letenek na letošní únor-duben 2 posunuty o několik dní. A na rozdíl od Michala to pro mě není výhra - jsem omezen termíny.

EDIT: a před chvíli mi úplně zrušili už dříve posunutý let tam i zpět...

0 Citovat

@Audit: Odhady jsou na max. zdvojnásobení cen ropy do konce roku oproti nedávným cenám. Jiné náklady aerolinek tolik neporostou, ale i kdyby byly ceny letenek dvojnásobné, na zájmu o létání se to tolik neprojeví, aspoň ne po Evropě.

0 Citovat

Nemít Wizz takovou pověst poslední dobou, tak se snad hecnu a tu Krétu co se nabízí vedle si koupím. Jenže takhle to vypadá že jsou to zřejmě vyhozené peníze.

0 Citovat

Tiez som Wizz kvoli tomuto ich cirkusu minimalne na nejaky cas odpisal. Este budem musiet skusit nejsk predlzit kredit co mi tam zostal. To by ale pri ich frekvebcii zmien nemusel byt az tak velky problem. Kazdopadne zlaty Ryanair teraz.

Edit: tak je oficialne potvrdene, ze Wizz rusi 14 fesinacii s Viedne.

https://www.airways.cz/zprava/wi...destinaci/

1 Citovat

Piratice napsal(a):

Nemít Wizz takovou pověst poslední dobou, tak se snad hecnu a tu Krétu co se nabízí vedle si koupím. Jenže takhle to vypadá že jsou to zřejmě vyhozené peníze.

Souhlas, taky poletím s Wizzem naposled teď na Gran Canarii, ale tam mam jen 18 euro :D zlaty Ryanair fakt, s Wizz jsem mel naplanovano od lonska a behem letoska 11 letu z toho 10 zruseno :D

1 Citovat

Mıchal napsal(a):

Tohle je i velká výhoda. Koupíš bez flexu a do odletu ti to několikrát změní. Jakmile to změní, nic nepotvrzuji a čekám s tím do pár dní před odletem. Loni a předloni jsem tak s nimi měl prakticky všechny letenky plně flexibilní.

Pak řeším, jestli se mi chce, jsou potřeba testy nebo jestli nechci jindy či jinam.

Samozřejmě, že pokud člověk tam vysloveně potřebuje a v konkrétní termín, tak to naštve. Od pandemie taky nekupuji jednosměrky.

Mám to uplne stejně a snažím se z nevýhody udělat pro sebe výhodu a zatím mi to vzdycky vyšlo. Buď jsem si to přehodil na jinou destinaci nebo na jiný termín (pokud změnili jen cas) který se mi hodil vice. 

0 Citovat

Mallorca koncem března  z Vídně taky zrušena,před tím Neapol.ještě ze byla na stejný termín z Bratislavy Sardinie s Ryanem. To snad klapne.. 😉

0 Citovat

Potvrdzujem, Wizzair velmi nespolahlivy v posledom roku.

Gran Canaria posunuta o jeden den prilet aj odlet

Alicante zrusene

Bosna a Hercegovina posunuta z neskoro vecer na skoro rano

Hlavna vec z Ukraina na April stale drzi...

Ach jaj vsetko do kreditu...

Tiez to pri momentalnych cenach ropy nevidim ruzovo s lacnymi letenkami...

0 Citovat

Zkoušel už někdo měnit zrušené lety? Jak moc jsou teď vstřícní… Protože místo Mykonosu mi to nabízí jen ty destinace, které zrušili… 🧐

Jo a nějaký chat jako u Ryanairu asi nemají, co ? Nesnáším ty telefonické hovory s nimi… 😩

1 Citovat

Hlavne asi rusi lety z Vidne kde nejsou schopni konkurovat Ryanairu Polsko zatim asi drzi Jak dlouho vydrzi  levne letenky ukaze cas mysleno vseobecne nejen u wizz ale dokud budou nutne testy a nebude vse jako pred covidem ceny dramaticky nikdo nezvedne Porad bude dost lidi neockovanych nebo jim platnost ockovani skonci a zatim je jen par zemi kde uz nevyzaduji nic a do toho ted jeste ta Ukrajina

0 Citovat

Přesně tak. Já jsem z Wizz Air dlouhodobě spokojený.

Mıchal napsal(a):

Tohle je i velká výhoda. Koupíš bez flexu a do odletu ti to několikrát změní. Jakmile to změní, nic nepotvrzuji a čekám s tím do pár dní před odletem. Loni a předloni jsem tak s nimi měl prakticky všechny letenky plně flexibilní.

Pak řeším, jestli se mi chce, jsou potřeba testy nebo jestli nechci jindy či jinam.

Samozřejmě, že pokud člověk tam vysloveně potřebuje a v konkrétní termín, tak to naštve. Od pandemie taky nekupuji jednosměrky.

0 Citovat

A z druhe strany, k čemu je mi cekani na nove letenky par dnu pred odletem, kdyz auta uz nechutne zdrazila a levnejsi ubytka jsou uz davno vybrana?

2 Citovat

@Dog_1: mají chatbota Amelia https://wizzair.com/en-gb/inform...contact-us. Je třeba napsat hned ze startu, že chceš živého operátora nebo něco v tom smyslu a bot tě přepojí.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

A z druhe strany, k čemu je mi cekani na nove letenky par dnu pred odletem, kdyz auta uz nechutne zdrazila a levnejsi ubytka jsou uz davno vybrana?

Tak samozřejmě máš ubytování s free stornem, co nejdéle před odletem. A bookneš ho tak dlouho před odletem podle lokality. Tirana klidně je  jeden dva týdny. Londýn to chce aspoň měsíc nebo dva.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

[citace="Mandre"]

A z druhe strany, k čemu je mi cekani na nove letenky par dnu pred odletem, kdyz auta uz nechutne zdrazila a levnejsi ubytka jsou uz davno vybrana?

Tak samozřejmě máš ubytování s free stornem, co nejdéle před odletem. A bookneš ho tak dlouho před odletem podle lokality. Tirana klidně je  jeden dva týdny. Londýn to chce aspoň měsíc nebo dva.

[/citace]

Akorat pak treba je obsazeno na dalsi dny, kdy se ti zmeni letenka a prekopes itinerar, protoze to puvodni uz neplati. Auto zmena rezervace, ale uz za jine ceny, totez. No nevim, abych misto baleni rodiny, resila do posledni chvile  tohle, je fakt opruz, promin. Jinak jsme flexibilni, dovolenou prizpusobuju cene letenek, ale ty navazne veci proste jsou pak opruz menit dokola.

 

2 Citovat

S Wizzem se ale typicky létá na východ, kde řešit půjčení auta obvykle moc smysl nedává a ubytování se najde levně i skoro na poslední chvíli. 

Pokud se létají Mallorky, Apulie a Kréty, tak to samozřejmě dokáže stoupnout do úsměvu.

0